مزایا و معایب سینک گرانیتی

مزایا و معایب سینک گرانیتی

• این نوع سینک های گرانیتی در برابر خراش و اسیب ها مقاومند.

این نوع سینک ها براحتی آسیب یا خراش نمیبینند  و در برابر خراش های روزانه و استفاده روزانه مقاوم هستند .همچنین در برابر پاک کننده های قوی نیز مقاومند.

 

granite sink-مزایا و معایب سینک گرانیتی

 

همچنین این سینک ها لکه های آب را نشان نمیدهد و افرادی که میخواهند جلوه روشنتری داشته باشد از سینک گرانیتی جامد میتوانند استفاده کنند .

• مقاوم در برابر گرما و حرارت
این ظرفشویی ها مقاوم در برابر گرما و حرارت هستند بطوریکه حرارت تا 535 درجه فارنهایت را بدون سوخته شدن یا ذوب شدن تحمل میکنند .همچنین رنگش عوض نمیشود در برابر گرما و حرارت .براحتی میتوانید یک ظرف را از روی اجاق گاز به سینک انتقال دهید.

سينک گرانيتي مدرن-مزایا و معایب سینک گرانیتیمزایا و معایب سینک گرانیتی

یکی از معایب سینک ظرفشویی گرانیتی اینست که ممکن است به ظروف آسیب برساند.

از آنجا که این سینک ها از 70 درصد گرانیت جامد و 30 درصد اکرلیک تشکیل شده اند بعنوان طوح سخت در نظر گرفته میشودند و در صورت افتادن ظرف بر روی آن ظرف شما آسیب میبیند.
برخی از این سینک ها آنتی باکتریال (ذرات نانو سیلور ) هستند و در برابر آلودگی مقاومند و تغییر رنگ نمیدهند.
این سینک ها همانطور که گفتیم مقاومت بالایی دارند و با دوام اند و از ترکیب پودر سنگ گرانیت و رزین اکرلیک ایجاد میشوند .

وزن سینک گرانیتی:

نکته مهم در سینک گرانیتی وزن آن است چراکه گرانیت سنگین است و باید برای نصب آن از فردی حرفه ای کمک بگیرید که این نکته هزنه سینک گرانیتی و نصب آن را تحت تاثیر قرار میدهد.

 

سينک گرانيتي-مزایا و معایب سینک گرانیتی

در مقایسه با سایر سینک ها وزن بالاتری دارد و شما باید قبل از نصب بدانید که میخواهید آن را نگه دارید در مدت زمان طولانی یا خیر و اینکه بعنوان یک ابزار کاربردی سرمایه گزاری میتواند باشد.

ساخت سینک گرانیتی:

قیمت سینک گرانیتی : دو نوع سینک گرانیتی وجود دارد نوع اول از بلوک های جامد گرانیت ساخته شده اند و گران تر هستند  چراکه زمان زیادی طول میکشد تا مواد خام بیشتری مصرف شود.

و نوع دیگر از اسلب گرانیت به هم پیوسته ساخته میشود و ارزانتر هستند و اساسا گرانیت هستند که با هم ترکیب شده اند بنا به ماهیتشان خیلی قوی و پایدار نیستند اما اگر چیز سنگینی روی سینک بیندازید ممکن است شکسته شود .

برای تمیز کردن این نوع سینک ها باید دقت داشته باشید و از یک ساینده ضعیف استفاده نمایید.

اگر سینک لکه دار باشد از یک تمیزکننده خاص استفاده نمایید.

سينک-مزایا و معایب سینک گرانیتیاگر سینک گرانیتی خراش بیفتد از یک حرفه ای برای از بین بردن خراش ها کمک بگیرید که باید پول بیشتری بپردازید.میتوانید از صابون سنگی استفاده کنید که درخشش خوبی به گرانیت شما میدهد.

از نظر ظاهری نیز این سینک ها با سایر سینک های آشپزخانه کمی  متفاوت هستند.

اگر میخواهید آشپزخانه ای خیره کننده  و مدرنی داشته باشید این سینک ها گزینه خوبی هستند .

مزایا و معایب سینک گرانیتی :

مخزن کامپوزیت گرانیت دارای مزایای بسیاری نسبت به سینک های آشپزخانه از مواد دیگر است. بزرگترین مزیت دوام است. با توجه به این واقعیت که فرآیند تولید عملا با استفاده از فشار بالا برای تشکیل غرق مواد کامپوزیتی، مقاومت به گرما، لکه ها، خراش ها و تراشه ها مقاوم است.

علاوه بر این، آنها بی نظیر و بسیار بهداشتی هستند. سینک گرانیتی کامپوزیت کاملا با نور مستقیم خورشید، اسیدهای مختلف، قلیایی ها و رنگ ها روبرو می شوند و رنگ اولیه خود را حفظ می کنند حتی اگر آنها در طرف آفتابی آشپزخانه نصب شوند.

 

سینک گرانیتی-مزایا و معایب سینک گرانیتی2

 سینک گرانیتی سفید :

مزایا و معایب سینک گرانیتی_سینک گرانیتی سفید