سینک گرانیتی -نکاتی درباره سینک ظرفشویی

سینک گرانیتی :از بین سینک های موجود در بازار چه نوعی را انتخاب کنیم و تفاوت سینک گرانیتی با فلزی و شیشه ای و .. در چیست؟ اکثر خانم های ایرانی به دلیل اهمیت زیادی که آشپزخانه ی خود می دهند، تجهیزاتی مانند سینک، هود، گاز و .. برای آن ها بسیار با اهمیت است. یکی از دلایل این اهمیت، علاوه بر زیبایی، دوام و ماندگاری، کیفیت و استاندارد این تجهیزات است، زیرا آن ها معمولا تمام عمر در کنار یک خانم در آشپزخانه حضور دارند و باید به همه ی این موارد اهمیت داده شود.

 

سینک گرانیتی

مزایا و معایب سینک گرانیتی :

اما سینک یکی از مواردی است که باید از استاندارد کافی برخوردار باشد چون مستقیما با سلامت اعضای خانواده در ارتباط است. سنک ها از ابعاد مختلفی بررسی می شوند و انواع مختلفی نیز دارند. برخی از انواع آن ها سینک گرانیتی، فلزی، شیشه ای و چینی است.

انواع سینک گرانیتی :

از نظر استحکام سینک های چینی و شیشه ای از سینک گرانیتی و فلزی استحکام کمتری داشته و اگر چیزی بر روی ان ها بیفتد احتما شکستن آن ها وجود دارد. منگنز، فلزی است که برای انسان بسیار خطرناک است و بنابراین نباید در ساخت سینک از این فلز استفاده شود. بنابراین به جای اهیمت دادن به این که چقدر هزینه میکنیم ابتدا باید به فکر سلامت و استاندارد بودن محصول باشیم.

سینک گرانیتی

سینک فلزی به نسبت سایر سینک ها از استحکام و ایمنی بیشتری برخوردار بوده و اگر دوام محصول اهمیت دارد باید از این نوع سینک استفاده شود تا در صورت تردد بیش از حد افراد و .. امکان شکستن و مشکلات از این دست را بگیریم. البته به یاد داشته باشید که در سینک های فلزی نیز گوشه های تیز آن ها برای کودکان خردسال بسیار خطرناک است.

یکی از انتخاب های معمول، سینک های فلزی است که از انواع فلز ساخته می شود ولی باید پیش از هر چیزی به معتبر بودن و اتاندارد بودن برندی که آن را تهیه می کنیم دقت نماییم.

سینک گرانیتی

 سینگ گرانیتی با درصد هایی از سنگ های گرانیتی طبیعی و درصدی رزین و رنگ و .. تولید می شود. از لحاظ استحکام، سینک گرانیتی در مقابل ضربات وارده و یا خط و خش کاملا مقاومت می کند. سینک گرانیتی از لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد و ضد باکتری است.

از معایب سینک ظرفشویی گرانیتی : تمیز کردن سینک گرانیتی کار سختی نیست و روش خاص خود را دارد. برای از بین برد لکه هایی که بر روی سینک  باقی مانده است. ابتدا بر روی یک پارچه مقداری سرکه سفید ریخته و رسوبات باقی مانده روی سینک را با آن تمیز می کنیم.

برای تمیز کردن سینک گرانیتی می توانید از ترکیب جوش شیرین و نمک نیز استفاده کنید و در نهایت یک سینک گرانیتی تمیز و درخشان داشته باشید. بنابراین مجموع این ویژگی ها می تواند دلیلی برای انتخاب این نوع سینک  باشد.

 

4 سینک گرانیتی
اگر شما هم میخواهید به تازگی اقدام به خریداری سینک ظرفشویی برای آشپزخانه خود بنمایید پس بهتر است قبل از خرید علاوه بر موارد فوق به نکات زیر نیز توجه کنید:
یکی از موارد قیمت سینک گرانیتی است و بعد از آن یکی از مواردی که در خرید یک سینک ظرفشویی باید درباره آن تصمیم بگیرید این است که می خواهید سینک ظرفشویی شما چند لگن داشته باشد؟ در این تصمیم هم باید به نیاز خود و هم فضایی که در اختیار دارید توجه داشته باشید.

موارد بیشتری در مورد  سینک گرانیتی :

مورد دیگری که باید در نظر بگیرید این است که می خواهید سینک ظرفشویی که در آشپزخانه قرار بدهید به شکل توکار نصب شود یا روکار؟ سینک های ظرفشویی که به شکل توکار نصب می شوند زیبایی و جلوه بیشتری دارند اما یکی از ایراداتی که دارند این است که اگر خراب شوند به پوشش mdf آن آسیب وارد می کنند.
براق یا مات بودن سینک هم از این لحاظ مهم است که سینک های مات لکه ها را کمتر نشان می دهند و در عین حال راحت تر تمیز می شوند.

5 سینک گرانیتی

سینک گرانیتی ظرفشویی ساده یا ضد خش :

سینک های ظرفشویی ساده یا ضد خش:
سینک های ضدخش برعکس مدل های ساده سطحشان سیقلی نیست و دانه های ریزی در سطح خود دارد و همین دانه ها دلیل ضد خش بودن آن ها می شود.

وسایل جانبی سینک های ظرفشویی

همه سینک های ظرفشویی موجود در بازار قطعات اضافی دارند در هنگام خرید حتما آن ها را از فروشنده بخواهید

سطح شیب دار آشپزخانه

یکی از مواردی که کمتر کسی به آن در هنگام خرید سینک ظرفشویی به آن توجه می شود این است که سینک های معمولی و ساده معمولا سطحی صاف و بدون هیچ برآمدگی دارند اما اگر آِپزخانه شما کمی شیب دار می باشد و این شیب خلاف جهت حرکت آب برای وارد شدن باشد باعث می شود آب همیشه در سینک بماند برای اینکه این مشکل برای شما پیش نیاید سینکی را خریداری نمایید که سطحش کمی شیب داشته باشد.

 

  • طول عمر :  سینک گرانیت کامپوزیتی تحت فشار بالا شکل می گیرد و باعث می شود که آن ها بی نظیر، بهداشتی و مقاوم در برابر حرارت، لکه ها، خراش ها و تراشه ها باشند. علاوه بر این، بر خلاف گرانیت طبیعی، سطح سینک گرانیت کامپوزیت مستلزم آب بندی نیست.
  • تنوع :  شما طیف گسترده ای از سبک ها، اندازه ها، شکل ها، رنگ ها و گزینه های رنگی را برای تکمیل سینی های خود خواهید یافت. سفید، سیاه و سفید و قهوه ای باقی می ماند انتخاب محبوب ترین رنگ است.
  • ثبات : یک سینک معتبر از سنگ گرانیت ویژگی های تغییرات طبیعی سنگ در سراسر مواد. با این حال، سینک گرانیت کامپوزیت رنگ یکنواخت را در تمام مواد نشان می دهد.
  • هزینه : یک سینک گرانیت کامپوزیت به طور کلی هزینه کمتر از سینک گرانیت طبیعی است.